"Grupa janowska" - powrót legendy

macie ciekawego news'a - PISZCIE!!!

wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: wolf66 » pt paź 05, 2012 15:52

ŻET odpisałem ,,,,, a tak w niedzielę było dość dużo poszukiwaczy w Lelowie aż było miło popatrzeć stare dobre czasy sobie przypomniałem aż łezka w oku się zakręciła :)

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » wt gru 11, 2012 10:11

Wolf, a jak sprawa Twojego tematu z dokumentami z ziemi ?
Lato minęło a obiecałeś jakieś informacje.
WWW.BELDONEK.PL

Fenicjanie wynaleźli pieniądze.
Raz - nie sztuka.
My musimy stale je wynajdywać.

buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: buli » wt gru 11, 2012 17:14

No lato minęło i chętnie by się coś poczytało w zimowe wieczory mam nadzieje że tematy wrócą do życia. Pozdrawiam Was wszystkich!!!!

wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: wolf66 » wt gru 11, 2012 23:13

obiecałem WETERYNA ale szczerze temat chyba umarł do wiosny niezbyt w tym temacie dogadywała się brać poszukiwaczy i temat troszkę pod umarł , a ja albo ze starości albo z lenistwa bywałem na jurze ale tylko z aparatem foto ,,,,, a szkoda bo temat jest ciekawy,,,,

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » śr gru 12, 2012 4:19

Dzięki. No to czekamy :)
To pewnie nie wcześniej niż w 2013.
Na 2013 zapowiedział też swoją nową książkę Piotr Orman. Ma być sporo informacji o nowych, odkrytych przez niego miejscach z wielkiej wojny.
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.

wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: wolf66 » śr gru 12, 2012 16:29

to ciekawe ,,,, zapewne kupie tą książkę ,,,,, a tak WETERYNA może pomożesz w poszukiwaniach tych ,,,,, fantów,,,, serdecznie zapraszam

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » śr gru 12, 2012 22:24

Chętnie pomogę, chociaż raczej nie fizycznie.
Szczegóły możemy omówić na privie, aby nie zaśmiecać tu forum publiczne.
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.

wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: wolf66 » czw gru 13, 2012 16:00

Ok Weteryna, możemy się zgadać na priwie ,,,, bo i ja jestem cherlawy i do kopania się nie nadaje, ale laską się pomoże ,,,,,,

jacobs
Odkrywca tajemnic
Odkrywca tajemnic

Post autor: jacobs » czw gru 13, 2012 20:05

Plan spod Czepurki – aktualności

Mijają kolejne miesiące, lata a legendarny plan spod Czepurki nadal znajduje się w kręgu zainteresowań środowisk zrzeszających poszukiwaczy skarbów.

Od głośnej akcji znanej redakcji upłynęło już sporo czasu, mogłoby się wydawać że temat naturalnie się „wypalił”, jednak nie do końca tak jest.

Ostatnimi czasy plan spod Czepurki mocno oddziaływuje na Krzysztofa K., ucznia Jana W. i powielacza jego urządzenia PI.
Jakiś czas temu Jan W. podstępem (a więc w znany sobie sposób), ponownie wszedł w posiadanie planu, aby jednak zmniejszyć zainteresowanie środowiska poszukiwaczy zaczął rozpuszczać plotkę że plan ten zgubił, następnie że jest to falsyfikat, podrobiony dokument na którym naniesione są zmiany. Uważni obserwatorzy tej nieudolnej akcji dezinformacji wiedzieli jednak że tak nie jest.

Jan W. postanawia uruchomić swojego ucznia Krzysztofa K., w nim widzi ostatniego sprawiedliwego który podejmie próbę rozwiązania tej karkołomnej zagadki.
W tym celu zorganizowana jest wizyta u znanego w Polsce jasnowidza który ma potwierdzić i wskazać miejsca zalegania depozytów wojennych.
Jan W. wraz ze swym uczniem jadą do Warszawy, wiozą ze sobą legendarny plan spod Czepurki, ponownie po latach umieszczony jest on między dwoma małymi kawałkami szkła w celu zabezpieczenia go przed zniszczeniem.

Wykładnia jasnowidza elektryzuje zwłaszcza Krzysztofa K. a brzmi: tak, depozyt faktycznie nadal zalega w tym terenie, należy go szukać w pobliżu toru kolejowego, jest przysypany dużą ilością kamienia, w pobliżu doszło kiedyś do tragedii, widać dużo ciał ludzkich…
Podnieceni tym faktem nasi bohaterowie wracają do domów i szykują się do kolejnej już akcji poszukiwawczej.

Powielacz urządzenia PI, Krzysztof K. regularnie pojawia się w terenie, w okolicach Czepurki prowadzi poszukiwania i rekonesanse.
Szczególnie interesuje się pewnym fragmentem nasypu kolejowego, niedaleko mostku i dzikiego przejazdu kolejowego, próbuje umiejscowić w terenie namiar z planu wskazujący miejsce ostatnie.

W międzyczasie zostaje obdarowany przez Jana W. posiadanym planem spod Czepurki i podejmuje próbę pracy na dokumencie.
Zlecona przez niego ekspertyza papieru wskazuje na powojenne pochodzenie planu, wiele kontrowersji wzbudza znak wodny…
Niespokojny Krzysztof K. odwiedza Cześka który był obecny przy wykopywaniu dokumentu, szuka potwierdzenia na autentyczność posiadanego kawałka papieru wyrwanego z notesu.

Równocześnie Jan W. w olbrzymiej tajemnicy prowadzi badania nad nowym urządzeniem elektronicznym, na podstawie rosyjskiej i wojskowej dokumentacji opracowuje prototyp wykrywacza bazującego na cewce ferrytowej.
Pierwsze próby są nad wyraz obiecujące, urządzenie bez problemu dokonuje detekcji głęboko zalegających obiektów.
Krzysztof K. jest zachwycony, już widzi oczami wyobraźni jak powiela nowy przyrząd i zarabia kolejne sumy pieniędzy.
Razem z Janem W. rozbudzają w sobie nadzieje na użycie nowego detektora do poszukiwań depozytu z planu, wszak ma zalegać głęboko…

Tak oto po latach kolejny śmiałek staje w szranki celem rozwiązania zagadki opisanej na planie spod Czepurki.

Czy mu się uda? Będziemy przyglądać się tym zmaganiom, pewnie i Wy, tak jak i ja trzymacie za niego kciuki.

jacobs

wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: wolf66 » pt gru 14, 2012 17:33

Jacobs, wzruszyłeś mnie bardzo tym, wręcz poetyckim opisem, aż ze wzruszenia okulary mi zaparowały,,,,,, Lecz muszę Ci przyznać rację. Będąc w tamtych terenach zauważyłem dużą aktywność poszukiwawczą ( ziemia skopana jak w ogródku tylko dołki nie pozakopywane),,,
więc stare wygi wyruszyły w teren :D

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » ndz sty 06, 2013 11:36

wolf66 witaj widzę iż jeszcze ten temat męczycie.

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » ndz sty 06, 2013 17:00

Mar pisze:wolf66 witaj widzę iż jeszcze ten temat męczycie.
Ale który ,TEN' ? Grupy Janowskiej czy niezakopywanych dołków? :D
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » ndz sty 06, 2013 19:28

Ten i drugi. :wink:

wolf66
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: wolf66 » wt sty 08, 2013 19:04

Mar i temat nie zakopanych dołków jest na czasie ,, widzisz w święta zrobiłem sobie wycieczkę do Olsztyna i zajechałem też do Zrębic ,,,, ole do rzeczy przy bunkrach doły pokopane kable wyprute z ziemi katastrofa tak nie postępują prawdziwi poszukiwacze,,,, :x

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » wt sty 08, 2013 19:19

Też prawda.

ODPOWIEDZ