Niemcy: największa ewakuacja od czasów II wojny światowej

macie ciekawego news'a - PISZCIE!!!

ralf
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 0:00

Niemcy: największa ewakuacja od czasów II wojny światowej

Post autor: ralf » sob gru 03, 2011 20:00

"W Koblencji w zachodnich Niemczech zarządzono dzisiaj największą od czasów drugiej wojny światowej ewakuację mieszkańców. 45 tysięcy ludzi musi opuścić swoje domy z powodu konieczności rozbrojenia brytyjskiej bomby z czasów II wojny światowej odkrytej w Renie.

Według władz miasta 1,8-tonowa bomba będzie rozbrajana w niedzielę we wczesnych godzinach rannych. Wszyscy mieszkańcy miasta w promieniu około 2 km od miejsca znalezienia niewybuchu będą musieli opuścić swoje domy.

Ewakuowanych będzie także siedem domów opieki społecznej, dwa szpitale i więzienie. Ruch kolejowy i drogowy będzie wstrzymany.

Jak informują lokalne media, rozbrajanie niewybuchów to dla mieszkańców miasta żadna nowość. Tylko od 1999 roku przeprowadzono już 25 udanych takich akcji. Miasto było w 1944 roku celem nalotów brytyjskich bombowców.

Osoby, które muszą opuścić domy, przyjmują ewakuację ze spokojem. Służby ratunkowe i porządkowe potwierdzają, że zakrojona na ogromną skalę operacja przebiega bez większych zakłóceń. Bierze w niej udział między innymi ponad 2,5 tysiąca pracowników służb, 700 strażaków, 400 policjantów oraz liczni wolontariusze.

Bomba została znaleziona w Renie w ubiegłym tygodniu wraz z inną 120-kilogramową bombą. Zostały zrzucone podczas II wojny św. przez brytyjskie lotnictwo. Poziom rzeki w ostatnich tygodniach znacznie opadł z powodu suszy".

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy- ... omosc.html
"Czasami ludzie potkną się o prawdę ale prostują się i idą dalej zupełnie jak gdyby nigdy nic się nie stało" - W. Churchill

ODPOWIEDZ