Sorry, dworzec zdobyty.

macie ciekawego news'a - PISZCIE!!!

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Sorry, dworzec zdobyty.

Post autor: Weteryna » ndz lut 10, 2013 3:49

Z dumą czytałem zapowiedzi obchodów okrągłej rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Sosnowiec w końcu zaczyna widzieć siłę historii. To inwestycja w wizerunek ale przede wszystkim w przyszłe pokolenia. Śliniłem się z dumą na wizje wyróżniającego się miasta nowocześnie patrzącego w przyszłość.
Zameldowałem się wcześniej u organizatora, a tam zapewnienia, iż wszystko jest tak świetnie przygotowane, że akredytacji nie trzeba a zbieranie materiału będzie tylko czystą przyjemnością.
Jeszcze przed rozpoczęciem się inscenizacji ,,historycznej'' można było zrobić sobie zdjęcia. Jedyne zdjęcia ! Do reszty miejsc mieli dostęp tylko pracownicy wydziału kultury miasta oraz pierwszy rząd widzów.

Obrazek

Trzeba pozazdrościć wyobraźni urzędnikom UM w Sosnowcu za trafne wybranie miejsca.
Co nimi kierowało? Myślę, że nawet naczelny lekarz dyżurujący w szpitalu miejskim nr 1, oddziału psychiatrycznego by tego nie wytłumaczył. Ot taka freudowska fantazja.

Obrazek

Jak by ktoś pomyślał, że to przecież miejsce autentycznych wydarzeń, to byłoby to sporym nadużyciem historii. Sam udział tego rodzaju wojsk był z innego filmu. Jak to mawiał mistrz obrazu absurdu PRL'owskiego, jest prawda czasu i prawda ekranu. Tutaj zwyciężyła potrzeba polityczna.

Obrazek

Myślę, że celem było pokazanie się ludzi polityki w towarzystwie przebranych w stroje historyczne. Nikt nie pomyślał o bezpieczeństwie i fajnym widowisku historycznym dla młodzieży i mieszkańców.

Obrazek

Raczej cała impreza dla widzów wyglądała jak audycja radiowa.
...rozległ się strzał, potem kilka kolejnych, nagle coś mocniejszego. Chwila ciszy.
Kanonada kilkunastu strzałów...
Obrazek

Po kwadransie usłyszeliśmy, że dworzec został zdobyty a w oknie ukazała się czerwona flaga.
I wtedy można było dopiero cokolwiek zobaczyć. Widzowie odwrócili się i zostali oblani wodospadem światła i donośnymi hasłami patriotycznymi. To kibice Zagłębia podkreślali ducha imprezy.

Obrazek

Obrazek

Przepraszam wszystkich, których zachęciłem do udziału. Dziękuję tym, którzy nie przyjechali.

Obrazek
WWW.BELDONEK.PL

Fenicjanie wynaleźli pieniądze.
Raz - nie sztuka.
My musimy stale je wynajdywać.

geminus
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: geminus » wt lut 12, 2013 22:24

Czepiasz się :D Mieli parowozem przyjechać od strony Dąbrowy Górniczej? Gdzie tu , skąd parowoza i skład :(

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » wt lut 12, 2013 23:10

Nie czepiam się samej mistyfikacji zdobywania komory celnej, nie czepiam się scenariusza, ba nawet nic do grup rekonstrukcyjnych nie mam.
Mam pretensję do organizatora czyli Urzędu Miejskiego za butność i brak pojęcia o widowisku i bezpieczeństwie imprezy. Myślę, że wystarczyło decydujące słowo oddać rekonstruktorom a zupełnie inaczej można by to opisywać. Szczęśliwie nic się nie stało, ale...
Chwalę za chęci a potępiam głupotę, ot i cała filozofia.
Zauważ, ani słowa nie powiedziałem o scenariuszu, doborze oddziałów grup rekonstrukcyjnych itd, itd. choć z osią historii nie pokrywało się.
WWW.BELDONEK.PL

Fenicjanie wynaleźli pieniądze.
Raz - nie sztuka.
My musimy stale je wynajdywać.

geminus
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: geminus » śr lut 13, 2013 18:38

'' Myślę, że celem było pokazanie się ludzi polityki w towarzystwie przebranych w stroje historyczne. Nikt nie pomyślał o bezpieczeństwie i fajnym widowisku historycznym dla młodzieży i mieszkańców. ''

Tak jak napisałeś, tu tego psa zakopali :)

Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"
Kontakt:

heh

Post autor: Mmonety » czw lut 14, 2013 20:44

Weteryna... to nie pierwsza i nie ostatnia impreza organizowana w naszym kraju , która podnosi ciśnienie kiedy patrzy się na samą w sobie strategię organizacyjną.
Byłem ostatnio na podlodowych zawodach wedkarskich. Ale po tym co zobaczylem na miejscu stwierdzilem (jak i kilkanascie innych osób) że pierwszy na lód powinien wejść organizator ... i zgodnie wrociliśmy do domu nie rozkładając sprzętu...
Pozdrawiam (a tak na marginesie to witam po chwilowej nieobecności :) )
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić." Józef Piłsudski

ODPOWIEDZ