Gdzie jest Bursztynowa Komnata?

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.
Awatar użytkownika
goliat29
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Re: Gdzie jest Bursztynowa Komnata ?

Post autor: goliat29 » wt gru 28, 2010 19:53

Witam mojim skromnym zdaniem ,bursztynowa komnata mogła zostać ukryta w okolicy Sobieszowa pod górą Sobiesz. Uważam że jest to prawdopodobna miejscówka
po pierwsze kilka lat temu na sobieszu były prowadzone prace eksploracyjne niestety nic nie znaleziono ale próby odwiertu doszły do 25 metrów,
po drugie co do transportu był to prawdopodobnie transport kolejowy zwany złotym pociągiem
po trzecie istniały przekazy że pod koniec wojny przez Sobieszów przejechał transport kolejowy ,który nigdy nie wrócił (według niektórych żródeł był to właśni złoty pociąg).Składał się on z ponad 10 wagonów. Jak wypowiadali się tubylcy pod Sobieszem znajdował się tunel kolejowy który został nagle zasypany a tory rozmontowane.
nie wiem ile w tym prawdy ale coś w tym jest

Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: kruku » sob sty 08, 2011 21:15

pojawil sie dodatkowo watek BK w okolicach Jasla. Teraz jeszcze Gora Sobiesz - wiec do Ciebie mam teraz prosbe abys rozwinal watek wyjasniajac dlaczego akurat tam mieliby Niemcy umiescic wielki kawal bursztynu, a nie naprzyklad depozyty wroclawskie ??

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

Awatar użytkownika
goliat29
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: goliat29 » pn sty 10, 2011 22:05

Czemu akurat tam nie wiem może na wywiezienie dalej nie pozwoliła sytułacja wojenna niemiec, ale uważam ze jest to miejsce lepsze od na przykład podanego wcześniej królewca .Uważam że demontaż jak to pan napisał tego wielkiego kawału bursztyny zajeła by dużo czasu więc schować go pod nosem ruskich skąd wywiezienie go po jakimś czasie po cichu graniczyło by z cudem .A na przykład miejsce taki jak sobiesz dobre jak każda inna dziura w ziemi bliżej zachodniej granicy ,a jak wiadomo niemcy uważali że odwrót jest tylko chwilowy(podobno niemiec jak uciekał zostawił zupe na kuchni a na stole kartka zaraz wracam :D ) a co do złota wrocłwia też jest to możliwe pozdrawiam

Awatar użytkownika
SandokanGliwice
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: SandokanGliwice » wt sty 11, 2011 18:41

A tak zupełnie szczerze zapytam. Jaki jest sens ukrywania bursztynowej komnaty? Rozumiem ukraść BK to jakiś tam cel miało ale jaki cel ma jej ukrywanie? Jeżeli faktycznie nie została zniszczona podczas wojny to jest po prostu gdzieś ukryta w częściach podobnie jak wiele innych zabytków i dzieł sztuki. A gdzie hmmm tego się raczej szybko nie dowiemy ponieważ my zwykli kopacze nie mamy wszędzie dostępu :P
Moim prywatnym zdaniem BK jest gdzieś w Rosji ale gdzie? To tego nawet pewnie premier i prezydent federacji niewiedzą.

Awatar użytkownika
zabolka
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: zabolka » ndz paź 02, 2011 17:51

A ja słyszałam-- i myślę ,że jest w tym wiele prawdy, że gdyby BK była ukryta gdzieś w zamkach, lochach, jaskiniach...itp, najprawdopodobniej już by się rozpadła- wilgoć, grzyby.. to nie sprzyjające warunki.

ODPOWIEDZ