Poszukiwanie zaginionych dzwonów w Januszewicach - zapraszam

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.
Basia
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: Basia » wt paź 06, 2009 18:56

No to i ja trochę wrzucę przed publikacją w galerii

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: kruku » wt paź 06, 2009 21:33

Zaczalem umieszczac juz galerie z akcji poszukiwan dzwonow.

http://www.poszukiwania.pl/cooper/index.php?cat=39

Dziekuje za umozliwienie mi udzialu w tej pasjonujacej przygodzie. Oczywiscie w najnowszym numerze miesiecznika Poszukiwnia znajdziecie relacje z prowadzonych poszukiwan :).

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

Awatar użytkownika
magikuk
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: magikuk » wt paź 06, 2009 23:03

Witam wszystkich i goraco pozdrawiam z deszczowego Londynu.
Chcial bym podziekowac Wam za bardzo fajna przygode.
Akcja ta pokazala nam ze potrafimy wzniesc sie na wyrzyny i dzialac ponad podzialami . Mam nadzieje ,ba nawet jestem tego pewny ze dzialania te zostana potraktowane jak swojego rodzaju "manewry","cwiczenia" ktore to pomoga nam wyeliminowac na przyszlosc nieliczne podkniecia .
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziekuje.

Poszukiwacze, archeolodzy ,WKZ, wladze lokalne ,okoliczna ludnosc wszyscy pracowali ramie w ramie . ;)

Pozdrawiam Maciek

Awatar użytkownika
vanos83
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: vanos83 » śr paź 07, 2009 12:47

Mam dziadków we wsi obok. Niestety o ostatniej Waszej akcji dowiedzialem się troche za pozno, wiec weekend spedzilem w pracy. Jesli bedzie wiadomo, na kiedy beda zaplanowane kolejne przeszukiwania koryta Czarnej, to chetniwe sie wybiore, aby Wam "pokibicowac":)

Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: kruku » śr paź 07, 2009 20:24

i kolejna galeria uruchomiona - tym razem autorstwa Landminera.

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

Awatar użytkownika
stangretlondek
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: stangretlondek » śr paź 07, 2009 22:19

No to w końcu coś napiszę.
Każdy z Nas biorących udział w poszukiwaniach dołożył swoją cegiełkę aby to przedsięwzięcie miało swój szczęśliwy finał. Co prawda tym razem nie uda się Nam wspólnie wydobyć pierwszego dżwięku z zawieszonego na dzwonnicy w Januszewicach odnalezionego dzwonu, ale nie uważam tego za porażkę. Wierzę że Wspólnie nie jeden dzwon rozkołyszemy jeszcze nie raz i to wkrótce. Najważniejsze że daliśmy mieszkańcom okolic nadzieję i wiarę na przyszłość. Mam nadzieję tam wrócić i dokończyć to co zaczeliśmy a jeśli przy okazji odnajdziemy inna cząstkę historii tego regionu sukces będzie podwójny.
Po raz kolejny spotkałem fantastycznych ludzi z którymi każde wyzwanie to mały pikuś.
Wszystkim serdeczne dzięki i do następnego projektu.
pozdrawiam
stangret (herbaciarz)

Basia
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: Basia » pt paź 09, 2009 9:19

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » pn paź 12, 2009 1:15

Trochę wstyd się przyznać, ale przekonany o obronie innych uczestników i sympatyków powyższej akcji postanowiłem opisać pewne zdarzenie ...
Zwabieni jednym z telefonów od informatora o 100% miejscu spoczywania zaginionych dzwonów udałem się z DJ Mario na spotkanie do Włoszczowy.
W umówionym miejscu niestety nie pojawił się nasz informator. DJ został w samochodzie w wyznaczonym miejscu przez naszego informatora a ja zacząłem go szukać. W końcu rozmowa telefoniczna była tak obiecująca, wypytywał się o kolor samochodu, jakie tablice itp. Zacząłem dzwonić na telefon z jakiego dzwonił informator - budka telefoniczna.... Za to zaraz na miejscu zjawił się patrol straży miejskiej i to nie byli nasi informatorzy :D
Akcja niczym z filmów s-f. Staliśmy się ofiarami ataku sfrustrowanego pracownika urzędu . Strażnik ze zdolnościami jasnowidzenia obrzucił nas agresywnymi opiniami o marnowaniu pieniędzy, propagandzie politycznej i niewłaściwej postanie partyjnej - jak można było zrozumieć. Wszystko wykrzykiwane na ulicy.Dopiero po chwili usłyszałem - DOKUMENTY (dobrze, że nie PAPIEREN) Zrobiło się przedstawienie uliczne. Strażnik przy wykrzykiwanym komentarzu robił relację fotograficzną jakby chciał udokumentować całą prowokację swojemu zleceniodawcy. Strażniczka siedząca w radiowozie tylko spuściła ze wstydu głowę za takie działanie ,,kolegi''. Staram się opisywać to bardzo delikatnie i nie chcę cytować tu zapamiętane zwroty. cały czas pamiętam fantastyczne przyjęcie mieszkańców powiatu Włoszczowa. Nie chcę rozdrapywać ran, byliśmy na tym terenie po to aby pomóc w odnalezieniu dzwonów a nie wplątywać się w prymitywne prowokacje. Czyżby politycy / przełożeni strażnika poczuli się dotknięci, że coś się dzieje bez ich zgody w rezerwacie XXX - (nazwa partii)
W niedzielę powróciliśmy do Włoszczowy, rozmawialiśmy z mieszkańcami, świadkami ulicznego przedstawienia.
Wstyd im było podczas tego przedstawienia.

Sam już nie wiem czy powinniśmy rozgłosić to aby nie dochodziło już więcej do takich prymitywnych działań czy też zachować się niczym zgwałcona kobieta - skulić się w sobie i opłakiwać rany po dewiancie ?
Poradźcie

http://forum.echodnia.eu/index.php?show ... ntry274986
WWW.BELDONEK.PL

Fenicjanie wynaleźli pieniądze.
Raz - nie sztuka.
My musimy stale je wynajdywać.

Awatar użytkownika
Landminer
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: Landminer » pn paź 12, 2009 11:09

Piotrze.
W myśl zasady "cham ma 7 skór i każdą z nich trzeba garbować osobno" napisałem wczoraj tajemniczemu osobnikowi ukrywającemu się pod nickiem "kanalia" co myślę o jego wydumkach. Mam wybitnie niski próg wytrzymałości na debili, jak również wrodzoną punkową zasadę, że jak ktoś jest ch... to mówię mu to prosto w oczy i na głos przy innych.

Służbę "Straż Miejska" znam z autopsji w Krakowie. U nas nazywani są po prostu "pachołkami magistrackimi". W krakowie trafiają do niej ludzie sfrustrowani, którzy nie przeszli testów do policji. Ich zachowanie w moim mieście żenuje nawet policjantów.
Z drugiej strony przez rok mieszkałem w Toruniu i tak uprzejmych i miłych ludzi jak strażnicy to nigdy nie widziałem.
To po prostu zależy od władz, komendanta straży w danym mieście, czy gminie (swoją drogą ustawowa nazwa to "Straż Gminna") i ich spojrzenia na tą służbę.
Nie możemy chować głowy w piasek i jak na mój gust to zachowanie strażnika wyjaśniałbym z jego przełożonym i władzami miasta któremu podlega, bo to jest w końcu służba publiczna za nasze (podatników) pieniądze.
Straż miejska nie ma takich uprawnień jak policja i jeśli nie rozrabiasz, to na wezwanie PAPIEREN możesz mu język pokazać. Również używanie przez nich środków przymusu bezpośredniego jest niezgodne z prawem i działają tak tylko na zasadzie przymykania oka przez policję i prawa które stanowi, że w celu ujęcia przestepcy każdy obywatel może użyć środków by to zapewnić (choć tu też mają odniesienie przepisy dotyczące pozbawienia wolności, itd.). Prawo w polsce jest jednolite i "prywatna" armia burmistrza, czy prezydenta w danym mieście nie może wprowadzać swojego.
Zawsze trzeba pamiętać, że w przepisie ustawy wśród uprawnień stoi: legitymowanie osób w uzasadnionych przypadkach w celu ustalenia ich tożsamości. Tylko to musi być uzasadniony przypadek złamania prawa.

Zachowanie strażnika (szkoda, że nie byłem przy tym) wykraczało poza jego kompetencje i uprawnienia i osobiście złożyłbym na jego działania oficjalną skargę. W końcu nie jesteśmy bandą dzieciaków, tylko poważnymi ludźmi prowadzącymi poważne działania w porozumieniu z władzami. Mieliśmy podczas akcji błogosławieństwo marszałka województwa, starosty powiatowego i władz lokalnych - w tym przypadku nie może być mowy o lokalnej prywacie sfrustrowanego naczelnika straży miejskiej, czy jego pracowników. Boję się, że jeśli nie poczynimy oficjalnych kroków, to przy kontynuacji akcji ci ludzie mogą poczuć się bezkarni i szkodzić nam jeszcze bardziej.
Grzegorz Franczyk "Landminer"

GG 5601921

Awatar użytkownika
vanos83
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: vanos83 » ndz paź 18, 2009 12:12

Macie juz zaplanowany termin kolejnych poszukiwan??

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » ndz paź 18, 2009 12:20

Tak.
Chcemy tam powrócić (jak pogoda nam na to pozwoli) na początku listopada.
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.

Awatar użytkownika
vanos83
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: vanos83 » sob paź 24, 2009 16:25

Wiecie juz cos wiecej na ten temat, czy wrocicie poczatkiem listopada? Nie ukrywam, ze chetnie bym przyjechal ze Slaska i Wam potowarzyszyl :D

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » ndz lis 01, 2009 13:38

Znany jest dokładny termin powrotu do Januszewic.
Weekend 7-8 listopada. Sporo osób zjedzie już w piątek wieczorem, tak aby być już gotowi na rano. Wszelaki sprzęt wykrywający od piszczałek po georadary mile widziane.
Ze względu na to, że Kruku będzie przez najbliższy tydzień na wygnaniu to w sprawie noclegów proszę pisać do DJ Mario marcin_berger@o2.pl
Powoli wypełniamy wszystkie zarezerwowane miejsca w Łapczynej Woli. Jeśli ktoś nie chce tam (lub już miejsc nie ma) podaję wykaz wszystkich noclegów w okolicy - http://www.kluczewsko.gmina.pl/podstrony/agrotur.htm .Najbliżej Januszewic są noclegi w Pilczycy, Głównym noclegiem będzie -Łapczyna Wola - www.agrinpol.pl/romex
Otwieram nowy temat Januszewickie Dzwony cz.2
Zapraszam Wszystkich chętnych.
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.

Weteryna
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Weteryna » wt mar 16, 2010 21:23

Czas wspomnień.
Poniższy link do reportażu z TVP Kielce z pierwszego dnia poszukiwań.
http://img190.imageshack.us/img190/2421/dzwony.mp4

Przypomnę, że dzięki wspaniałej ekipie z całej Polski (i z ,,Wielkiej Brytfanny'' )
z Rafałem O.(Stangretem) na czele, przy ogromnym wsparciu Marszałka Adama Jarubasa
oraz naszego, stale nas wspierającego Europosła Czesława Siekierskiego, mogliśmy cieszyć się z radości odkrywania
Tajemnicy Januszewickich Dzwonów.
WWW.BELDONEK.PL

Raz - nie sztuka.

ODPOWIEDZ