,,Piwnica w piwnicy?" - licze na pomoc

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.
Awatar użytkownika
kamyk458
Poszukiwacz
Poszukiwacz

,,Piwnica w piwnicy?" - licze na pomoc

Post autor: kamyk458 » pn lip 26, 2010 10:48

Witam wszystkich forumowiczów. jestem tu nowy więc wybaczcie mi jezeli w zlym miejscu umiescilem tego posta. Mam pytanie do starych znawców którzy moga byc w temacie, mianowicie podobnie jak Wy lubie spedzac czas na przeszukiwaniu terenow z detektorem, jednak przechodze odrazu do sedna sprawy. Ostatnio gdy moj ojciec rąbał drzewo w piwnicy ześlizgnela sie pnia i uderzyla w podłogę po czym okazalo sie ze w tym miejscu nie jest wylany gruby beton jak w pozostalej czesci tylko ten fragment jest zrobony z samej cegly, uderzenie siekiera sprawilo ze w tym miejscu kilka cegiel opadlo. Po rozwaleniu pozostalych okazlalo sie ze jest tu wejscie do tunelu wygrązonego pod piwnica, o dlugosci okolo 5 m ( wielkosc tego tunelu w przyblizeniu 70*70) poczatkowo myslalem ze moze to miejsce bylo zrobione po to aby w razie naglej potrzeby mozna bylo sie schowac ale sadze ze mijaloby sie to z celem poprostu jest tam zbyt malo miejsca, chcialem to sprawdzic dokladnie jednak jest tam troche ziemi i musialbym ja wybvrac co najpierw zajeloby mi troche czasu, ale nie wykluczam ze tak zrobie. Mam pytanie do forumowiczów którzy moga sie orientowac w tej sprawie lub mieli podobne przypadki, jak sadzicie w jakim celu mogli wykonac ten tunel? CZy mogla byc to np jakas ziemianka w ktorej przechowywano niegdys warzywa.itp. Dodam ze jest on wydrazony w glinie a nad nim jest beton z podlogi piwnicy. Kilka dodatkowych informacji to dom pochodzi z XIX w. a wczesniej mieszkala tu bogata rodzina, obok domu głownego stoim mniejszy ktory byl z przeznaczeniem dla sluzby, dziekuje z gory za ewentualne informacje na ten temat

jedrek
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: jedrek » pn lip 26, 2010 12:15

..oczywi¶cie jest kilka mo¿liwo¶ci min.taka ¿e tunel ten pe³ni³ role 'lodówki'
na warzywa mieso wino...itd. ale móg³ tez s³uzyæ jako schowek dla ludzi - widzia³em co¶ podobnego w Goleszowie przez 3 lata ukrywa³a sie tam Zydówka- napisz w jakim rejonie znajduje sie dom.

szaskal
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: szaskal » pn lip 26, 2010 14:22

Tylko że ten był zamurowany znaczy się zalany betonem więc albo komuś z poprzednich właścicieli przeszkadzała dziura w podłodze albo cosik tam jeszcze jest :) ja bym sprawdził mimo wszytko na wszelakie sposoby :)

pzdr

Awatar użytkownika
twrozyna
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: twrozyna » wt sie 03, 2010 16:39

w XIX w stawiano wiele domów na fundamentach/z wykorzystaniem wcześniejszych budynków i ich fundamentów

XVIIw. lub wcześniej to możliwe ;)
Tomasz Wróżyna
TALCOMP
dystrybutor wykrywaczy
Garrett Metal Detectors
http://www.garrett.pl
e-mail: wrozyna@gmail.com

ODPOWIEDZ