Od czego by tu zacząć????

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.
Awatar użytkownika
wladek1181
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Od czego by tu zacząć????

Post autor: wladek1181 » czw sty 27, 2011 17:44

Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj nowy właściwie nigdy nie byłem na forum o takiej tematyce. Od jakiegoś czasu interesuję się tematyką Gór Sowich, projektu Riese, Zamku Książ. Nie mogę o sobie napisać że jestem poszukiwaczem, bo prócz tego że oczytałem się książek o tej tematyce to niestety nie mam innych doświadczeń w tej dziedzinie - czego bardzo żałuję. Nie znaczy to jednak że nie chciałbym brać udziału w takim przedsięwzięciu, bardzo bym chciał, bo ta tematyka -może to głupio zabrzmi - stała się moim konikiem. Nie mam pojęcia jednak jak i z której strony się za to zabrać, wydaje mi się że jakiś pierwszy krok zrobiłem poszukując informacji i czytając literaturę o tej tematyce, jednak z czasem to okazuje się zbyt mało i chciało by się czegoś więcej w tej dziedzinie. Więc tu jest moje pytanie i prośba o pomoc, czy może znacie kogoś kto zajmuje się podobną tematyką, nie chcę przeszkadzać a na pewno chciałbym się czegoś nauczyć, dowiedzieć nowych informacji, nawet poobserwować. Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam

JW2669
Odkrywca tajemnic
Odkrywca tajemnic

Post autor: JW2669 » czw sty 27, 2011 22:02

Witaj. Skoro "liznąłeś" trochę literatury w tej tematyce, to najwyższa pora zobaczyć to wszystko w praktyce. Bo z Twojego postu wynika, że chyba jeszcze nigdy tam nie byłeś. Napisałeś trochę zbyt ogólnie i w zasadzie nie wiem czego konkretnie poszukujesz, ale w miarę swoich możliwości chętnie Ci pomogę, choć nie jestem jakimś wielkim znawcą tematu. Po prostu wciągnęło mnie to parę lat temu i często bywam w Górach Sowich, więc może akurat będę mógł odpowiedzieć na Twoje pytania, bądź ktoś inny z forum, tylko sprecyzuj czego tak naprawdę poszukujesz.

Awatar użytkownika
wladek1181
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: wladek1181 » pt sty 28, 2011 18:08

Witam, nie chciałem się zbytnio rozpisywać o początkach mojego zainteresowania tą tematyką, ale właśnie wszystko zaczęło się dwa lata temu kiedy będąc na urlopie zwiedzałem (w sumie bardziej turystycznie) okolice Zamku Czocha, Zamku Książ i okolice Gór Sowich a konkretnie Obiekt Włodarz. Pamiętam jak wielkie wrażenie zrobiło na mnie to zwiedzanie. Niestety mieszkam w drugim końcu Polski i jedyne co mnie łączy z tymi miejscami to to że mam ojca z tamtych rejonów. Po części poprzez zwiedzanie, a po urlopie ciągnięcie ojca za język w tych tematach, zainteresowałem się na całego. No i tak to się zaczęło, wyszukiwanie wszelkich książek w tej tematyce, to wszystko stało się moim jakby konikiem. waszą stronę odkryłem dzięki wydawnictwu Technol. Jednak z czasem chciało by się więcej, nie bardzo wiem jak to napisać ( bo nie chcę wyjść na jakiegoś oszołoma) ale ciekawi mnie czy są tu na forum jakieś osoby które prowadzą czynne poszukiwania w Górach Sowich, ale nie tylko w tym rejonie. Nie ukrywam że bardzo chętnie chciałbym wziąć udział w czymś takim chociażby jako obserwator i zobaczyć jak to wygląda "od kuchni". Pozdrawiam

ODPOWIEDZ