Poszukiwania

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.

Poszukiwania

Postautor: Krystian » śr maja 04, 2011 16:45

Witam.

Mam pytanie, czy w Polsce jest dozwolone dla archeologów amatorów chodzenie ze sprzętem i poszukiwanie.

A jeśli nie do gdzie mogę zdobyć takie pozwolenie no i czy w ogóle mogę zdobycz takie pozwolenie, ponieważ ja mam ukończoną zawodówkę. Czy żeby zdobycz takie pozwolenie muszę być archeologiem czy amatorom też dają?
Krystian
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: buli » śr maja 04, 2011 19:09

no coment"s :wink:
Awatar użytkownika
buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: Kabanos21 » śr maja 04, 2011 19:20

I chyba wszystko jasne. Będąc zupełnie szczerym pomysł nadzwyczaj ambitny ale szanse powodzenia zupełnie zerowe.
Awatar użytkownika
Kabanos21
Odkrywca tajemnic
Odkrywca tajemnic

Postautor: pm » śr maja 04, 2011 19:21

buli pisze:no coment"s :wink:

No co Buli, kolega jak ukończy szkołę wyższą na wydziale archeologii to przecież może chodzić z wykrywką bez żadnych pozwoleń :D niestety skończył tylko zawodówkę więc kicha :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
pm
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: buli » śr maja 04, 2011 19:27

dlatego właśnie tak napisalem :wink:
Awatar użytkownika
buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Postautor: dj_mario » pt maja 06, 2011 11:54

Pozwolenie takowe możesz uzyskać jako stowarzyszenie lub inna podobna instytucja , ale tylko na wybrany teren . Pozwolenie takowe uzyskuje się u WKZ - a na danym terenie , ale niestety samo przygotowanie dokumentacji jest skrupulatne . Nie musisz mieć żadnego wyższego wykształcenia aby takowe zezwolenie uzyskać , możesz być nawet po przedszkolu . Najlepiej dla Ciebie jest dowiedzieć się u swojego WKZ-ta co musisz spełniać , niestety pozwolenia te są wydawane w 10 % na 100 :) Ale możesz próbować . Pojedynczej jednostce nie wydaje się pozwoleń .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dj_mario
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Wróć do Poszukiwanie skarbów