miejscówka - Walim - "śmietniki"

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.
admin_boot
Administrator
Administrator

miejscówka - Walim - "śmietniki"

Post autor: admin_boot » czw sie 25, 2011 17:18

Obrazek

Obrazek

Walim (Waltersdorf) - wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim, w dolinie rzeki Walimki u zachodniego podnóża Gór Sowich.

współrzędne GPS:
N50° 40' 52"
E16° 25' 31"

główne wydarzenia w zaznaczonym miejscu:
lokalizacja bardzo blisko obiektów naziemnych wykorzystywanych w projekcie Riese. Tzw. śmietnisko w obrębie, którego można do dzisiaj wyciągnać "tony" zniszczonej porcelany czy przedwojennych butelek. Zaletą miejsca jest występowanie przedwojennych elementów typu przypinki, elementy dekoracyjne itp. Z uwagi na bliskość obiektów Riese zdarzają się monety z okresu IIWS.

KaKa
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: KaKa » ndz gru 30, 2012 15:46

czy w tym miejscu zostało cos znalezione ?? byłem tam na ostatnim zlocie w Walimiu (bez wykrywki) i procz kilku butelek nie widziałem niczego ciekawego. Zaznaczam ze nie kopalem tylko grzebałem w "podejrzanych" miejscach patykiem

admin_boot
Administrator
Administrator

Post autor: admin_boot » pn gru 31, 2012 18:13

Ponizej foto z jednego z wypadow

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pajo-29
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: pajo-29 » ndz lut 03, 2013 20:45

Witam Buteleczek oraz kawałków porcelany, to jest tam sporo ,osobiście znalazłem tam broszkę w kiepskim stanie oraz dużą ilość kawałków blachy cynkowej. Jadąc na śmietnisko proponuję się zatrzymać na małym parkingu w lesie między Jugowicami, a Walimiem. Parking znajduje się po prawej stronie drogi na wysokości Ośrodka "Geovita"i zejść w prawo za parkingiem z górki. Jest tam taki nasyp ze szlaki ,oraz jak dobrze pamiętam zabezpieczona studnia. W tym miejscu też można znależć stare butelki ,porcelanki od butelek ,drobne monety itp.

ODPOWIEDZ