Początkująca amatorka :)

Poszukiwanie zaginionych i ukrytych skarbów.
ZeeZetka
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Początkująca amatorka :)

Post autor: ZeeZetka » śr maja 01, 2013 23:21

Witam wszystkich POSZUKIWACZY :D To mój pierwszy post na forum, i pierwsze kroki w stronę poszukiwania skarbów itp. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć od czego zacząć moją przygodę?
Od zawsze interesowało mnie chodzenie po bunkrach, poligonach, fortach, zwiedzanie starych kościołów, zabytkowych miejsc, rozwiązywanie zagadek, chodzenie po antykwariatach itd itd...
Chciałabym nadać temu jakiś kształt, móc brać udział w wyprawach poszukiwawczych, odwiedzać ciekawe, pełne zagadek miejsca, mieć dostęp (wiedzieć gdzie szukać) starych map, książek, albumów itp. poznawać ludzi z którymi mogłabym dzielić i rozwijać swoją pasję.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

K.

Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"
Kontakt:

Wiedza jest odkrytym skarbem, nagrodą szeląg wykopany zziemi

Post autor: Mmonety » sob maja 04, 2013 11:21

Hej,
Wiekszość z nas ma jakieś zainteresowania, czasem są to dość rozpowszechnione gałęzie takie jak kolekcjonerstwo czy akwarystyka. Są też bardziej ekstremalne jak robótki na drutach, szczególnie wysokiego napięcia (tu kłaniam się wszystkim paralotniarzom :) )
Trafiając tutaj i zadając nam swoje pytanie, jednoznacznie Dajesz do zrozumienia wszystkim że kręci Cię krąg zainteresowań który jak udało mi sie już dawno zauwazyć owiany jest mgłą tajemniczości.
Poszukiwanie skarbów... hmmm, jest to szerokie pojęcie, a nabiera swojej mocy w uszach osób nieobeznanych w temacie.
Samo w sobie poszukiwanie nie wiąże się bezpośrednio z tonami przekopanej ziemi czy zakupem detektora za 5000 $....
Poszukiwania zaczynasz znacznie wcześniej, czasem nie mając świadomości że czegoś szukasz... Zaczyna się to np. w momencie kiedy na starym dębie w lesie zauważasz małą kapliczkę, która wg Ciebie jest przynajmniej 3-4 razy starsza od Ciebie.... Środek lasu, żadnych zabudowań, leśna droga.... Co ona tam robi, kto ją powiesił, w jakim celu, z jakiej przyczyny ??? pytania same rodzą się w glowie.... I zaczynasz szukać.... w historii. Twoim sukcesem a zarazem znalezieniem skarbu będzie poznanie historii tej kapliczki. Gębusia się śmieje:) Tak więc odpowiedziłem na pytanie "Od czego zacząć" - od teorii, pogłębienia wiedzy i wytrwałości.
Tak więc posumowując, chodzenie po bunkrach, poligonach, fortach, zwiedzanie starych kościołów, zabytkowych miejsc, samo w sobie nic Ci nie da jeśli nie będzie uzupełniane wiedzą teoretyczną. Wiadomo nikt z nas nie jest Alfą i Omegą, również ja. Wiem dużo, ale nie wiem wszystkiego, cały czas się uczę...

Pozdrawiam serdecznie i Witam na Portalu
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić." Józef Piłsudski

buli
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: buli » sob maja 04, 2013 16:06

dobrze powiedziane :wink:

Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"
Kontakt:

hehe

Post autor: Mmonety » wt cze 04, 2013 23:29

Ale chyba przesadziłem, bo nam Dziewczynę wywiało :)

geminus
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Post autor: geminus » czw cze 06, 2013 17:27

Wywiało w kierunku - jedynym słusznym - w pole lub do biblioteki. :D

Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"
Kontakt:

:)

Post autor: Mmonety » czw cze 06, 2013 17:29

Hahaha , a już sie wystraszyłem że przestraszylem :)

ODPOWIEDZ