Jaskinia w Bobrownikach ?

Jaskinie jurajskie ale również z innych miejsc Polski i świata :).

Moderator: Mar

geolog
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Jaskinia w Bobrownikach ?

Post autor: geolog » wt lut 06, 2007 23:55

Info od Safnata:
Spacerowałem sobie kiedyś po okolicach Bobrownik. Oglądałem głównie bunkry na wzgórzu 310. Zauważyłem że wzgórza w Bobrownikach mają charakterystyczną budowę. Północne stoki tych wzgórz są dosyć strome, tak że widać czasami nawet skały. Na podstawie pewnych domysłów wynikających z pewnych obserwacji, wysnułem wniosek, że właśnie od tej północnej strony mogą znajdować się wejścia do jakichś podziemi. Kiedyś więc sobie zrobiłem taki dłuższy spacerek i dokładnie przeszukałem te północne zbocza wzgórz. Trochę te poszukiwania były ciężkie, bo tam rośnie trochę drzew i dużo chaszczy. W każdym razie znalazłem tam zgodnie z domysłami wejście do podziemi. Znalazłem tam jaskinię. Tylko że prawdę powiedziawszy to szukałem czegoś większego. Ta jaskinia jest nie duża. Jej długość na oko to jakieś 3 metry. Wejście jest bardzo niskie i wąskie. Żeby wejść do środka to trzeba by się wczołgiwać i to też nie wiem czy czasem nie trzeba by wcześniej usunąć dużego kamienia, który oderwał się od stropu i mocno blokuje wejście. Do środka więc nie wchodziłem Wnętrze jaskini oglądałem zaglądając z zewnątrz.. Fotki robiłem wkładając aparat do środka jaskini. Fotki są robione od lewej do prawej. Każda kolejna fotka wnętrza jaskini to jest przesunięcie o pewien kąt w prawo.

Jedno ze zdjęć:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » śr lut 07, 2007 14:02

No według fotki wygląda na to że dziura ma dalszą kontynuację w głąb.
Pytanie jest proste gdzie jest dokładnie to wzgórze o którym on pisze?

fam
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: fam » śr lut 07, 2007 16:59

wzgorze 310 to te na czerwono, ale obszar jest dość spory zeby to znaleźć to troche czasu by trzeba poświęcic :) Obrazek[/img]

fam
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: fam » śr lut 07, 2007 17:04

a to troche dokładniejsza mapa wzgorza

Obrazek

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » śr lut 07, 2007 19:15

fam dzięki za namiary.
Czy byłeś na tej górce i widziałeś tą jaskinię?

fam
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: fam » śr lut 07, 2007 21:34

spoko Mar.
byłem na tej górce, ale nigdy nawet nie słyszałem o tej jaskini wczesniej więc i jej nie szukałem, raczej interesowały mnie zawsze znajdujące się tam bunkry, które mogą juz niedługo zniknąć jak puszczą jedynke tamtędy :(

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » czw lut 08, 2007 13:16

fam piszesz iż tamtędy ma iść droga? To jakiś skandal, niczego się nie docenia w tym kraju.
A znasz w tych okolicach jakieś podziemia lub jaskinie nie chodzi mi o to wzgórze lecz najbliższe obrzeża?....

fam
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: fam » czw lut 08, 2007 15:49

konkretnie droga = autostrada A1
w najbliższej okolicy nie znam zadnych jaskin, jedynie owe bunkry.
jednak gdyby opowieści starszych ludzi były prawdą to wiem gdzie sie znajduje tunel długości kilku kilometrow do swierklanca ;) ale chocby to byla prawda to juz pewnie jest zawalony, a za oknem mam jedynie mały labiryncik (schron) może ze 20 m dlugości.

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » czw lut 08, 2007 17:40

fam możesz podać namiary na ten schron :?:

Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mario Z » czw lut 08, 2007 19:11

legendy miejscowej ludności o kilkukilometrowych tunelach można usłyszeć w każdej (!) polskiej miejscowości, ech... ludzka wyobraźnia nie ma granic... a do tego zawsze trzeba to sprawdzać, żeby potem nie żałować :wink:

geolog
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Post autor: geolog » czw lut 08, 2007 20:28

Mar tu masz jeszcze zdjęcie otworu tej jaskini -
pewnie to ułatwi poszukiwanie
Obrazek

fam
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: fam » czw lut 08, 2007 22:20

Mario no właśnie - trzeba sprawdzać :) najlepsze ze ja w to wierze co jest niedaleko mnie, bo opowieść wydaje się całkiem mozliwa ;)

a co do schronu Mar, wiec jest on w Piekarach Śl. przy ul. Zamkowej w parku. jedyne co wiem o nim to to, że jest to niemiecki schron, który powstał podczas gdy w zamku stacjonowali niemcy bo mieli tutaj szpital polowy. pierwszy raz do niego wchodziłem jak mialem jakies 8-9 lat wtedy można było spokojnie dojsc do samego końca (zawał chyba) oczywiście po wczesniejszym odkopaniu jakichs dwoch metrow ziemi. pamietam jak dzis jego plan. niestety w chwili obecnej by się do niego dostac trzeba by troche odkopać bo ludzie porządkujący park przysypali wejscie ziemią. acha jeszcze jedno, jest to schron labiryntowy z jednym slepym zaułkiem. a ponizej fotka wejscia do niego (sory za wielkość) , kiedyś sie tam wchodziło po schodkach.
p.s. fotka by ufo nie ja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » pt lut 09, 2007 16:52

No format foty niezły myślę iż schron jak go odwiedzę też.

Awatar użytkownika
muzzy
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: muzzy » pt lut 09, 2007 17:14

Fam - na przyszłość jedna mała prośba, zamieszczaj na forum fotki w mniejszym formacie, najlepiej miniatury z linkami, bo się całość sypie.

pozdro
Muzzy
Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

fam
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: fam » sob lut 10, 2007 15:10

postaram sie :)

ODPOWIEDZ