Górnicy Jurajscy Wykopali Jaskinię..

Jaskinie jurajskie ale również z innych miejsc Polski i świata :).

Moderator: Mar

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Górnicy Jurajscy Wykopali Jaskinię..

Post autor: Mar » śr lis 04, 2009 10:56

JASKINIA NA ŚMIGÓWCE

Położenie: Skarżyce, Kolonia Śmigówka, woj.Śląskie.
Ekspozycja otworu: Pionowa.
Wysokość otworu: 400m.n.p.m.
Długość: 41m.
Głębokość: 8m.
Opis dojścia: Ze Skarżyc idziemy drogą asfaltowa w stronę koloni Śmigówka. Następnie droga gruntową w kierunku północny- wschód Kolonii do skały na skraju lasu zwanej Wodownik. Następnie kierujemy się od niej na prawo w pola, gdzie widnieje z daleka kopiec powstały podczas eksploracji jaskini. Tuz za nim obszerny otwór jaskini.
Ostatnio zmieniony śr paź 12, 2011 14:58 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.

jedrek
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: jedrek » śr lis 04, 2009 14:54

Mar , fajnie by by³o jak by¶ podawa³ jeszcze inf. czy taka jaskinia jest dostêpna tylko dla specjalistów ze sprzêtem czy zwykli tury¶ci z dziecimi tez mog± do niej wej¶æ np. jak do Zegarowej.....
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » czw lis 05, 2009 9:51

Jędrek, jeśli chodzi o zwiedzanie tej jaskini, to nie polecam robić tego z dziećmi, chyba że mają około 17lat. Otwór prawie pionowy, lecz nie potrzebna do zwiedzania lina. Obiekt posiada sporą liczbę skamieniałości oraz szmelcu pozostawianego przez jej eksploratora K. Piekarczyka z Bytomia.
Jędrek, jeżeli chcesz zwiedzać jaskinie Jurajskie z dziećmi to zadzwoń lub napisz do mnie w tej sprawie zawsze ci jakieś podsunę pomysły, tak jak to było w przypadku Jaskini Zegar.
Obecnie, opracowuje Inwentarz Jaskiń Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej od długości 40metrów wzwyż. Sporo czasu mnie to kosztuje i kontaktów z jaskiniowcami, lecz czego się nie robi dla Pasji. Mam już opisanych 120 jaskiń, do końca mam jeszcze kilka sztuk. Według moich zestawień i obliczeń jest ich 162.
Mariusz Bąk

Awatar użytkownika
Mar
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mar » czw lis 05, 2009 10:36

Dla odwiedzin Jaskini z dzieciakami polecam ci Jędrek ten obiekt, który robi niezłe wrażenie, gdyż jest ogromny w środku.
JASKINIA ZIELONKOWSKA
Położenie:Podskalne k./ Zielonek, Dorzecze Prądnika, Dolina Nawarki, woj.Małopolskie.
Ekspozycja otworu: NNW.
Wysokość otworu: 250m.n.p.m.
Długość: (51m.)33m.
Opis dojścia: Otwór jaskini znajduje się w jedynej skałce w okolicy, blisko zabudowań gospodarczych. W bliskim sąsiedztwie drogi Zielonki- Garlica Murowana, widnieje z oddali.
Mariusz Bąk

ODPOWIEDZ