Nietypowe odkrycie

Wszystko co nie zwiazane z tematyka forum

Nietypowe odkrycie

Postautor: ofek » pn mar 14, 2011 19:32

Witam. Jestem nowy i mam pytanie. Dopiero dzisiaj dotarł do mnie pierwszy wykrywacz Ace garret 250. W zwiazku z tym ze jestem chory zaczelem testowac wykrywacz w domu. Na jednej ze scian wykrywacz wykrywa mi monety. Czy warto kuć sciane i sprawdzic co tam jest? Wszedzie pokazuje żeloza tylko w tym miejscu monety. Dom jest bardzo stary wczesniej mieszkali w nim niemcy, niemieccy zołnieze, rosyjscy. Najstarsi mieszkancy wioski nie znaja calej historii tego domu. Co o tym mysliscie? Jak wykrywacz spisuje sie na murach/scianach. Mógł sie pomylic? Prosze o wasze opinie.
Awatar użytkownika
ofek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: szaskal » pn mar 14, 2011 20:27

Proponuję go sobie stestować w terenie zanim weźmiesz się za kucie ściany bo możesz się troszkę rozczarować a nie idą tamtędy czasami przewody do jakiegoś gniazdka lub wyłącznika mogą być miedziane lub aluminiowe i to będzie" błąd pomiarowy twojego" wykrywacza ze się tak wyrażę
szaskal
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: ofek » pn mar 14, 2011 22:30

Dzięki za uwage. Zapewne masz racje sprawdziłem przy "nowych" wymienionych gniazdkach wykrywacz troche wariuje. Sprawdzilem sa tam miedziane elementy i aluminiowe kable. Dobrze ze nic nie kułem zona by mnie zabila:P
Awatar użytkownika
ofek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

ACE

Postautor: paul0 » wt mar 15, 2011 21:12

Wykrywacz pokazuje monete - a ze wykrywa na postawie rekacji tego co jest pod cewka na zmienne pole magnetyczne - to kazdy przedmiot podobny do monety pokaze jako monete. Istotny jest stop, z ktorego jest zrobiony przedmiot, ksztalt przedmiotu, wielkosc przedmiotu, jego polozenie, odleglosc od cewki, warunki gruntowe (skald gruntu, stopien skorodowania przedmiotu, poziom wod gruntowych, zasolenie gruntu).
Te symbole sa orientacyjne - dany symbol wskazuje na wielkosc przedmiotu i orientacyjnie co to za metal (ferromagnetyczny/nieferromagnetyczny).

Silnie skorodowane przedmioty stalowe moga zostac pokazane jako kolor - wynika to z wlasciwosci produktow korozji stali.
paul0
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: ofek » sob mar 19, 2011 18:09

Widzę, że się znasz na rzeczy. Mój wykrywacz prawie wszystko wykazuje jako monetę czy to normalne? Kopie same badziewie a pokazuje jako monetę nawet jak wyciągnę to z ziemi. Rączka od noża prawdopodobnie, ostro skorodowana wykazuje jako 25 cent. Nie wiem o co kaman. Tak to ja nigdy nic nie znajdę;/
Awatar użytkownika
ofek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Tassador » sob mar 19, 2011 22:48

Jako ze ACE 250 to sprzęt hamerykański wiec raczej przystosowany to inszych monet.
Proponuje używać opcji jewerly i obniżyć o dwie kreski detekcje przy iron.
Myśle ze lepiej się kierować kolorem metalu z lekkim pominięciem żelaza.
Oczywiście jak szukamy monet.

pozdrawiam
były posiadacz ACE 250 :(
Tassador & BorxGorgojlus & Gather
Awatar użytkownika
Tassador
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Tassador » czw kwie 14, 2011 22:29

chyba się naumiał i teraz w terenie śmiga od świtu do nocy :P
były posiadacz ACE 250 :(
Tassador & BorxGorgojlus & Gather
Awatar użytkownika
Tassador
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Mmonety » pt kwie 15, 2011 1:33

Krąży u mnie po rodzinie taka historia jak to mój ojciec z kilkoma kolegami w latach 60-tych szukali żydowskiego skarbu w domu u jednego z kolegów. do dzisiaj jest z tego niezły ubaw...
Mój dziadek zrobił sobie jaja i opowiedział wyssaną z palca historyjkę o żydowskim skarbie zakopanym pod podłogą w jednym z okolicznych domów.
Miał ku temu cel, bo chodziło o dom w którym mieszkał kolega mojego ojca, a miał kosę z jego starymi... Mój stary jako młody łepek podłapał temat i przekazał kolesiom. Wszyscy czekali około pół roku aż będzie okazja dokładnie przepatrzeć podłogi... czekali aż się doczekali he he he he he... Okazją był wyjazd rodziców kolesia do których należał dom na jakieś wesele czy tam inną imprezę daleko od domu.... Zebrali się wszyscy zainteresowani i zaczęli od wynoszenia mebli, zdzierania podłogi i kopania dołu.... Podobno uparcie kopali i wywozili ziemię do tego momentu aż poziom podłogi mieli na wysokości oczu... po czym kiedy nic nie znaleźli dwa następne dni spędzili na zasypywaniu dziury, układaniu podłogi i wnoszeniu mebli... Tu przypomina mi się czeska bajka "Sąsiedzi" ha ha ha ha ha ... Podłoga po zakończonych pracach eksploracyjnych wyglądała jak fale Dunaju - takie ciastko kto jadł wie jak wygląda .... ciekawe jakie miny mieli Starsi jak wrócili ...

Kolego, z dobrego serca proponuję Ci pozyskać odpowiednie narzędzia jakimi są młotek, przecinak, młotowiertarka, kilof i inne... zrobić z tą ścianą porządek aby twój syn kiedyś za kilka lat napisał tutaj nowy post pod tytułem "Mój tata też miał Garretta ACE 250 ... kosztował nas tylko ścianę... "
Pozdrawiam wszystkich którym Garrett zapiszczał w domu przy podłodze lub ścianie :)
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić." Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Re: Nietypowe odkrycie

Postautor: WiktoriaW » pt kwie 10, 2015 3:28

No wiesz. U mnie na mazurach jest wiele osób, które szukały takiego skarbu i znalazły.
Awatar użytkownika
WiktoriaW
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: br0nek » wt wrz 29, 2015 17:45

Haha dobre ;D
br0nek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: komp » czw paź 13, 2016 15:32

Jak to mówią "każdy orze, jak może" :D
komp
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: kpopttyr17 » śr kwie 26, 2017 10:42

I co kułeś w końcu te ściany?
kpopttyr17
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: koncept52 » czw cze 29, 2017 8:32

U mnie na wsi też tak ludzie szukali skarbów po Niemcach i tylko się zawiedli. Z tego co wiem zostały tylko znalezione jakieś karabiny pod domami i chyba ktoś wykopał trupa w ogródku i tyle. Żadnego wielkiego skarbu. Nie ma co się nakręcać, że się znajdzie coś wielkiego
koncept52
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: amidamaru » czw lip 06, 2017 15:40

I co znalazłeś coś ciekawego w domu przy pomocy tego wykrywacz Ace garret 250?
amidamaru
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Kordian » czw lip 27, 2017 10:01

I jak sprawdza się ten wykrywacz?
Kordian
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Następna

Wróć do Inne