Zagadki okręgowe - patent na dobrą zabawę :)

Wszystko co nie zwiazane z tematyka forum

Zagadki okręgowe - patent na dobrą zabawę :)

Postautor: Atto » ndz lis 08, 2009 17:51

Mam taki pomysł. Podzielilibyśmy się na okręgi w zakresie np wojewódzkim, i osoby z np Mazowieckiego, wybrałyby osobę - twórcę zagadki, której rozwiązaniem byłaby oczywiście droga do skarbu (symbolicznego).

Np. Daję zagadkę, ktoś dochodzi do rozwiązani i jedzie do jakiegoś miasta, gdzie w zwalonym drzewie będzie kartka z następną zagadką... Rozwiązanie zagadki to miejsce gdzieś indziej, które z kolei opisuje jeszcze inne (dokładniej, z drogą do zakopanego przez twórcę zagadki symbolicznego skarbu np. monety) I taki zdobywca tej głównej nagrody, zakopuje gdzieś ten sam skarb, i daje inną zagadkę. Co wy na to? Dla ludzi którzy lubią zagadki, anagramy i zawiłości.

Przedstawiłem to w denny sposób, ale myślę że pomysł jest dobry.
Awatar użytkownika
Atto
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Dziku » pn lis 09, 2009 16:38

Już dawno wymyślono taką zabawę. Zwie się ona geocaching.
Pierwotnie i klasycznie przeznaczona jest dla użytkowników urządzeń GPS, ale niektórych skrzynek da się szukać i bez GPS'a.
Prawie natychmiast po "wymyśleniu" geocachingu i starcie amerykańskiego ogólnoświatowego (ale i komercyjnego) serwisu www.geocaching.com rozpoczął się rozwój wolnego geocachingu czyli opencachingu. I właśnie na stronie www.opencaching.pl można obecnie znaleźć najwięcej i zdecydowanie najlepszych skrzynek w kraju.

Skrzynkę trzeba znaleźć, wpisać się do logbooka. Można ze skrzynki zabrać coś dla siebie, ale i włożyć od siebie należy rzecz podobnej wartości. Nie wolno wkładać jedzenia (psuje się, a i zwierzaki leśne wyczują i potrafią zniszczyć skrzynkę) oraz śmieci (kapsle, kamienie, stare bilety itp.) Po powrocie do domu rejestruje się w internecie fakt zdobycia skrzynki. Można ją też ocenić.

A do przypadkowych znalazców jest zawsze prośba o nie zabieranie i nie niszczenie skrzynki. Dobra skrzynka jest zawsze opisana na pudełku. Również w środku (zwykle w logbooku) jest instrukcja jak się w to bawić.
Dziku
Dziku
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Atto » pn lis 09, 2009 22:28

Ja nie mówię o grze z GPS em i stworzeniem tego na większą skalę. Chodzi o taką wspólną zabawę pomiędzy nami i stworzenie z tego przedmiotu który będzie w obiegu, pewnego rodzaju relikwii forumowej :) Przedmiotu o dużej wadze sentymentalnej :)
Awatar użytkownika
Atto
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Wróć do Inne