Komentarze do art. Pazerni i bezkarni

Recenzje książek, filmów, programów, gazet, artykułów. Wasze opinie.
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Komentarze do art. Pazerni i bezkarni

Post autor: kruku » czw wrz 22, 2005 9:27

zapraszam do komentowania.
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

kamil
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: kamil » czw wrz 22, 2005 23:05

tak to juz jest, ze konserwatorzy wola zwalic cale zlo za swoja nieudolnosc na poszukiwaczy. przeciez lepiej wskazac na poszukiwacza jako tego, ktory niszczy zamki niz je nalezycie zabezpieczyc. a to, ze taki poszukiwacz wyciagnie grot czy monete z ziemi trzeba naglasniac jako grabiez i okradanie stanowiska archeo. tylko, ze nikt nie mowi o tym, ze archeolodzy kradna na wykopkach jeszcze wiecej i jeszcze lepsze przedmioty, a to co znajduja poszukiwacze w wiekszosci nie nadaje sie nawet do gminnej izby pamieci nie mowiac juz o jakimkolwiek muzem.

Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: kruku » pt wrz 23, 2005 11:08

Jestem zwolennikiem legalizacji poszukiwac itp. Z Panem Jackiem Kojem juz mialem okazje rozmawiac i wspolpracowac - otrzymalem od niego zezwolenie na Jurajskie Spotkania. Smialo moge powiedziec, ze spotkanie odbylo sie w przyjaznej i przyjemnej atmosferze :).

W calym tym "artykule" najbardziej mnie zdenerwowal brak pokazanego stanowiska poszukiwaczy. A autorem jest bodajze szef DZ od. Czestochowa, czyli doswiadczony dziennikarz, ktory powinien zadbac o to. Probowalem sie z nim skontaktowac telefonicznie niestety nie udalo mi sie. Postaram sie uczynic to droga mailowa.

Nie podoba mi sie tez nazywanie poszukiwaczy rabusiami. Jestem poszukiwaczem natomiast nie jestem zlodziejem, jak stara sie to przedstawic autor tego materialu. Ciekawy co by zrobil gdybym napisal artykul, jak to dziennikarze gazety z oddzialu w Czestochowie brali udzial w operacjach mafijnych i handlowali narkotykami w torebkach przyklejonych do 3 strony gazety. Podobnie jak on nie znam tematu i mam w dup... stanowisko zainteresowanych osob. Ot walne sobie oskarzenie moze gazeta lepiej sie sprzeda.

pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

Awatar użytkownika
-tom-
Poszukiwacz
Poszukiwacz
Kontakt:

Post autor: -tom- » śr wrz 28, 2005 17:36

ja mysle - ze ten gosc nawet nie zdaje sobie sprawy o czym pisze!!! porusza temat, a z tego artykułu widac ze nie ma pojęcia o czym pisze. Dodatkowo podaje miejsca gdzie szukac, ( zabrakło tylko cen w odkupie tego co mozna wykopac)....A tak naprawde archeolodzy teraz zajmuja sie okupowaniem budów i szukaja tam skarbów, a jak juz cos znajda to siedza tam na koszt inwestora... o tym nikt nie pisze bo po CO!!... Sam znam kilku archeologów którzy w własnych zbiorach posiadaja skarby ludzkości..... Moze lustracja i przeglad ich zbiorow pokaze cala prawde. Na koniec chce podziekowac dziennikarzowi za to ze: wiem ze jak mam cos w kieszeni to moje i nic mi nie zrobia..... ze policja ma to gdzies....

pozdr
tom

kitka
Indiana Jones
Indiana Jones

Post autor: kitka » ndz lis 26, 2006 19:04

Matko :!: czy musi byc odwieczny konflikt miedzy jednymi a drugimi,Panowie wzajene oskarzanie tez nie jest srodkiem.Pokazcie swoja przewage etyczna i
na konferencji w Warszawie przedstawcie Nasze racje.Nie walczcie ich bronia.Udowodnijcie tylko ,ze ich zarzuty dotycz.teoretycznej grabiezy sa bez podstawne i gdyby nie My, wiele pamiatek historycznych na zawsze byloby pogrzebanych w ziemi.Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Inna
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista
Kontakt:

Post autor: Inna » pn lis 27, 2006 21:17

-tom- pisze:....A tak naprawde archeolodzy teraz zajmuja sie okupowaniem budów i szukaja tam skarbów, a jak juz cos znajda to siedza tam na koszt inwestora... o tym nikt nie pisze bo po CO!!... tom
Popieram Toma. Sama ostanio zetknełam się z taka sytuacją . I nie dość, że kopią na koszt inwestora, to jeszcze biorą naprawdę niezłą kasę za to, by budowa mogła dalej się toczyć (mam namysłi kwoty powyżej 6 zer).
To smutne, ale w końcu przyszło nam żyć w takim kraju :(

A swoją droga to lepiej aby różne znależiska znalazły sie w posiadaniu poszukiwaczy takich jak na tym forum, niż pseudo poszukiwaczy;) Bo ci pierwsi wiedzą co z takim znaleziskiem zrobić, a ci drudzy no cóż, sprzedadzą po cichu, albo zamienią na wino jak napisano w artykule.
Całkiem nowa, całkiem inna

ODPOWIEDZ