Yamato

Recenzje książek, filmów, programów, gazet, artykułów. Wasze opinie.
vojtass88
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Yamato

Post autor: vojtass88 » ndz lip 01, 2007 1:42

Co sadzicie o tym filmie?Japonczycy niby spece od technologii elektronicznej a mogli sie wiecej postarac z tym pancernikiem.Jak ktos nie ogladal , niech obejrzy.Pare scen batalistycznym fajnie zrobionych.DUUUUzo krwi ale da sie obejrzec.Cameron ma sie wziazc za BISMARCKA,zobaczymy co to bedzie.Raz juz go widzial na dnie.....ale widzial...

arczi690
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: arczi690 » sob wrz 01, 2007 16:02

Witam , film "yamato" to po pierwsze opowieść o marynarzach cesarskiej marynarki japonii , a pancernik yamato jest w tym filmie tłem tej historii . Osobiście mnie bardziej interesuje sam pancernik , ale cuż . Mimo to film jak najbardziej wart zobaczenia i to nie raz . Cenię go sobie przede wszystkim za to że: bohaterami nie są już przereklamowani "amerykańscy chłopcy" , losy japończyków są można powiedzieć nowością w tej tematyce . Rzeź w filmie jest to fakt , ale przynajmniej wszystko zgadza się z prawdą hist. , straty przede wszystkim się zgadzają . W przeciwieństwie do produkcji amerykańskich , które otwarcie unikają porażek swojej armii np. operacja market-garden , warsity czy bitwę na morzu koralowym . Wniosek jest taki "przegrani" (państwa osi) nie kryją się ze swoimi poraszkami i klęskami - dowody "stalingrad" , "das boot" i opisywany tutaj "yamato" .
Podsumowójąc : moja ocena 7-8/10 (jeśli ktoś chce powalczyć na morzu - das boot jest dalej nie pobity) .
pozdrawiam arczi690

vojtass88
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: vojtass88 » ndz wrz 02, 2007 23:28

Oczywiscie ze Das Boot jest na pierwszym miejscu...Jak zapytano na premierze Posejdona W.Petersena dlaczego jego filmy sa o tematyce morskiej powiedziel ze to lubi i bardzo dobrze to robi-i to prawda..nic dodac nic ujac.pzdr

ODPOWIEDZ