Hitler - Ian Kershaw

Recenzje książek, filmów, programów, gazet, artykułów. Wasze opinie.
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Hitler - Ian Kershaw

Post autor: kruku » pt lis 24, 2006 20:59

3 tomowa biograficzna pozycja autorstwa znanego i cenionego na swiecie historyka. Kershaw podjal sie nad wyraz trudnego zadania - zebral w jednym miejscu wszystkie dostepne i wiarygodne informacje na temat AH. Okres rzadow AH oraz czas dojscia jego do wladzy to moj konik. Musze szczerze przyznac, ze przeczytalem i posiadam wiele pozycji z tej tematyki, jednak dopiero to monumentalne dzielo daje pelen obraz tamtych lat.
Kershaw pokazuje mechanizmy, ktore pozwolily Hitlerowi i jego ludziom dojsc do wladzy, ugruntowac ja oraz spowodowac to, ze caly swiat sie go obawial. Wszystko napisane jezykiem przystepnym i zrozumialym. Nie ma bawienia sie w psychologiczne aspekty zycia Hitlera, nie ma analiz psychologicznych spoleczenstwa niemieckiego - sa konkrety czyli to co rzeczywiscie mialo miejsce, bez szukania wymowek dla popelnionych zbrodni.
Ogrom pracy moze przytloczyc kogos nie lubujacego sie w tej tematyce. Jednak dobry podzial tomow oraz przejrzyste dzialy powoduja, ze pozycja ta moze stac sie dobra lektura na cala zime :).

Osobiscie polecam zapoznanie sie z biografia wszystkim osoba, ktore pasjonuja niemieckie pamiatki. Zbierajac takie rzeczy wypadaloby miec podstawowy zasob wiedzy o tamtych czasach, a ksiazka ta wypelni to w 100%.

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

kitka
Indiana Jones
Indiana Jones

Post autor: kitka » ndz lis 26, 2006 18:50

Witam Kruku,fantastyczna recenzja,mnie takze interesuje zycie A.H i przeczytalam wiele pozycji z tego tematu w kazdej ksiazce jest cos nowego ,zdarzaja sie takze przeklamania.Bardzo sie ciesze,ze w tym miejscu bedzie
mozna recenzowac przeczytane pozycje ,poniewaz to ulatwi innym zakup.
Twoja recenzja przekonala mnie do zakupu tej ksiazki.Mam nadzieje ,ze mi takze sie spodoba. :wink: Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ