Tajemnicze Zamki Podziemia

Recenzje książek, filmów, programów, gazet, artykułów. Wasze opinie.
NIUNIEK
Indiana Jones
Indiana Jones

Tajemnicze Zamki Podziemia

Post autor: NIUNIEK » ndz gru 10, 2006 11:59

:D właśnie zaczołem czytać TAJEMNICZE ZAMKI PODZIEMIA czyli przewodnik jakiego nie było JOANNY LAMPARSKIEJ :P bardzo fajna książka wciąga jak bagno :!: sam nie lubie czytać ale teraz nie mogę się oderwać no chyba że pisze posty :D . Asia opisuje stare zamki forty włącznie z ich historią i legęndami . Już teraz mogę powiedzieć że skrytki i skarby nazistów aż się wylewają z poszczegulnych zamków
polecam bo naprawde warto
NIUNIEK
NIUNIEK

kitka
Indiana Jones
Indiana Jones

Post autor: kitka » ndz gru 10, 2006 17:28

Witaj Niuniek, to dosyc stara ksiezaka ale fajna.Od ksiazek Lamparskiej powinien zaczac kazdy poczatkujacy poszukiwacz.Polecam Tobie takze `Tajemnice ukrytych skarbow`w ktorej wymienionych jest 80 skrytak Grundmanna oraz opisanych kilka ciekawych miejsc na Dolnym Slasku min.Lubiaz,stadion wroclawski,gory Sowie itp. :wink:

Awatar użytkownika
Inna
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista
Kontakt:

Post autor: Inna » ndz gru 10, 2006 21:55

Niuniek czyżby to była bajka na dobranoc, ale tym razem dla taty :?: :wink:
Całkiem nowa, całkiem inna

NIUNIEK
Indiana Jones
Indiana Jones

Post autor: NIUNIEK » ndz gru 10, 2006 21:59

:D inna właśnie tak jest teraz każdy czyta swoje :P a mnie naprawde wzieło :!:
NIUNIEK

kitka
Indiana Jones
Indiana Jones

Post autor: kitka » pn gru 11, 2006 18:07

Przy okazji moge Tobie polecic jeszcze `NIE ODKRYTE SKARBY~Wlodzimierza Antkowiaka Przewodnik dla poszukiwaczy.Ksiazeczka mala i przyjemna w czytaniu dolaczono do nie j kilka fajnych map.Rowniez sa wymienione skrytki Grundmannai opisane sa tez bardziej szczegolowo niektore ciekawe miejscowosci.Plecam tym ktorzy jeszcze jej nie przeczytali. :wink:

Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: kruku » śr gru 13, 2006 13:54

pozwole sobie opowiedziec pewne zdarzenie jakie mialo miejsce ok. 6-7 lat temu. Pojechalem wraz z Kasia w okolice Jeleniej Gory. Ot taki urlop poszukiwacza :). Po zrobieniu kilku tematow skarbowych mielismy sporo czasu aby pojezdzic po zamkach. Ksiazka Asi Lamparskiej jako niezastapiona pozycja kazdego podroznika byla w samochodzie. Wiec wytyczylismy na jej podstawie trase zwiedzania zamkow i palacow.

Przy pierwszym obiekcie, do ktorego dotarlismy spotkalismy grupe turystow. Rodzina wyposazona w ta sama ksiazke co my. Kolejna grupa rowniez korzystala z materialow zawartych w tej pozycji. I tak co obiekt to spotykalismy zawsze kogos (a nawet byla to wiekszosc turystow) kto mial w rece ksiazke Asi.

Z rodzina, ktora spotkalismy w pierwszym obiekcie mielismy okazje spotkac sie jeszcze kilkakrotnie na szlaku. I tak dotarlismy do jednego miejsca. Terez prywatny, nie wiadomo czy mozna wejsc czy nie. Obiekt zamkniety, brak kogos z kim mozna porozmawiac. Stoimi tak na drodze prowadzacej do zamku i zaczyna sie dyskusja. Kto kupil, co zamierza tu zrobic itp. I oczywiscie nikt nie ma bladego pojecia jak odpowiedziec na te pytania. Kazdy sciska w rece ksiazke Asi, wetruje w poszukiwaniu dodatkowych informacji i ... nic. A ja - wyciagam telefon, dzwonie do Asi i zadaje pytania, ktore padly na tej drodze. Ludzie patrza na mnie, mnie serce rosnie i duma napawa taka znajomoscia. Koncze, ludzie dalej patrza, a ja im odpowiadam, ze Asia Lamparska nie umiescila w ksiazce informacji o stanie obecnym poniewaz zmienil sie on po wypuszczeniu ksiazki z druku. A jezeli chodzi o zamek to wlascicielem jest Pan taki to, a taki, zamierza zrobic to i to, itd.

Osoby, ktore poznaly Asie wiedza, ze zawsze moga zwrocic sie do niej z kazdym dolnoslaskim problemem eksploracyjno-historycznym. A i chlopaki, ktorzy poznali Asie na pewnym zamku w Opolskim wiedza co ona potrafi znalezc i jak zdopingowac do wlazenia pod podloge :D:D:D.

Pozdrawiam
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

Mario Z
Indiana Jones
Indiana Jones
Kontakt:

Post autor: Mario Z » śr gru 13, 2006 14:02

A zgadza się, zgadza :D wpada dziewczyna, zakręciła się dwa razy i... znalazła wejście w podłodze :D A my chodziliśmy w kółko i pewnie nie wpadlibyśmy na ten trop. No ale my nie mamy intuicji kobiecej :P

kitka
Indiana Jones
Indiana Jones

Post autor: kitka » śr gru 13, 2006 15:13

Jesli chodzi o Przewodniki p.Lamparskiej to faktycznie sama z nimi jezdzilam kilka lat temu i byly nie zastapione.Nie watpie tez w wiedze i chec pomocy .Mam wszystkie ksiazki jakie wyszly p Lamparskiej i jedyne czego bym mogla sobie zyczyc odnosnie tematu to aktualizacji danych co kilka lat. :wink:

ODPOWIEDZ