Sergiusz Piasecki

Recenzje książek, filmów, programów, gazet, artykułów. Wasze opinie.
AZJa
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Sergiusz Piasecki

Post autor: AZJa » wt sty 16, 2007 15:49

Sergiusz Piasecki już w okresie międzywojennym należał do najbardziej poczytnych i popularnych pisarzy. Wszystkie powieści jakie napisał oparte są na jego własnych przeżyciach. Jego powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Kultowymi pozycjami są:
"Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy"
"Bogom Nocy Równi" (polecana przez Adama Sikorskiego)
"Człowiek Przemieniony w Wilka" cz.1
"Dla Honoru Organizacji" cz.2
Mam za sobą już 8 jego pozycji, które potrafią swoją fabułą pochłonąć człowieka do szpiku kości. Gdy czytam jego książki nie chce mi się jeść, pić ani spać. Nie często trafiają się tacy pisarze tworzący na podstawie własnych przeżyć. Jego książki do roku 1989 były dostępne tylko w "drugim obiegu" z uwagi na to, iż był przeciwnikiem PRL-u. Obecnie wydania jego powieści są wznawiane po raz...... z uwagi na zainteresowanie ze strony czytelników. :wink:
Na prawdę serdecznie polecam i czekam na komentarze.
(proponuję zacząć od "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy")

Awatar użytkownika
muzzy
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: muzzy » śr sty 17, 2007 19:19

A ja proponuję zacząć od "zapiski oficera Armii Czerwonej" - książka niesamowita - polecam wszystkim.
W tej chwili u mnie na półce czeka na swoją kolej trylogia złodziejska - sam jestem ciekawy, jaka będzie.

pozdro
Muzzy
Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

AZJa
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Post autor: AZJa » pt sty 26, 2007 1:25

MUZZY - co za zbieg okoliczności, właśnie dzisiaj w księgarni wpadła w moje ręce pierwsza część tej trylogii "Jabłuszko". Już mi ślinka cieknie.... :roll:

ODPOWIEDZ