Bunkry - Dąbrowa Górnicza

Historia zaklęta w betonie

Postautor: kruku » pt mar 23, 2007 23:01

Muzzy ma racje - OWS ma pare obiektow gdzie mozna "wpasc" na nizszy poziom. W DG nie ma i nie bylo czegos takiego. Owszem istnialy bunkry w miescie, ktore byly duze jednak bylo jedno poziomowe. To co widac na Staszicu, Strzemieszycach, Podlesiu, itp. nie mialo prawa miec niczego ponizej :). Ludzie, ktorzy opowiadaja o tym, ze te punkty byly polaczone koloryzuja i powielaja nieprawdziwe historie.

Pozdrawiam (jw05)
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator

Postautor: kolek » pt lut 01, 2008 13:20

sorry że odświeżam, ale nie chciałem zakładać nowego tematu, słyszałem od kilku kolegów i kilku napotkanych starszych osób w okolicach pogorii 2, że znajduje sie gdzieś w tamtych okolicach duży bunkier, (niektórzy podobno bawią sie tam w paintballa) ale nie znam dokładniej lokalizacji, coś wam wiadomo na ten temat?
Awatar użytkownika
kolek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Płatek » pt lut 01, 2008 15:14

Może chodzi o były skład materiałów wybuchowych Cutironu,tam jest taki bunkier-prochownia obsypany wysokim wałem z ziemi.Kiedyś obiekt był niedostępny,ogrodzony drutem kolczastym.Ten niby bunkier ma w środku trzy pomieszczenia o ile dobrze pamiętam.Ale jest bliżej pogori I.
Płatek
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: kolek » pt lut 01, 2008 18:13

mógłbyś zamieścić dokładną lokalizacje?

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
kolek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Płatek » pt lut 01, 2008 18:58

Od ostatniego osrodka wczasowego 150m na Pół-zach w lesie za torami.Prowadzi tam szeroka droga,trafisz na bank.Budynek będzie po lewej stronie drogi na polanie leśnej.
Płatek
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: Płatek » ndz paź 19, 2008 21:09

Zasypany schron za szkoła SP12 w Gołonogu,pamietam że posiadał dwa wejścia

Obrazek
Płatek
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

Postautor: kolek » pt paź 24, 2008 15:05

o kurcze :D ja tam do szkoły kiedyś chodziłem i nawet koło tego często biegałem i w życiu nie przypuszczał bym że tam coś może być
Awatar użytkownika
kolek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Płatek » pt paź 24, 2008 19:34

Za bramką widać miejsce jednego z wejść (mniejsza ilość trawy)
Płatek
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

dąbrowa

Postautor: battttek » sob sie 08, 2009 22:48

Skład materiałów wybuchowych koło pogori I miał chyba 6 pomieszczeń z tego co pamietam budynek jest dosyć zniszczony, aż bym powiesił takich co niszczą takie miejsca. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć go a niemoże mogę porobić zdjęcia nawet inne miejsca wystarczy powiedzieć kture a sfotografuję mam 1 proźbę i 2 pytanie. mugłby ktos opicać, jakies zdjęcia czy coś jak to miejsce w czasie wojny wyglądało bo widać tam teraz ze jakies okopy były koło niego i budynki bardzo mnie ciekawi jak tam było bo widocznie warto tam czegoś szukac gdyż gdyż ślady wykopków moze ktos zna kogoś kto tam kopał to proszę napisac co tam znaleźli. pytanie czy koło szkoły nr 12 schron zdążyli ludzie zniszczyć i zakopać czy jest w stanie nienaruszonym drugie pytanie a właściwie proźba mugłby ktoś wystawić zdjęcie satelitarne obojętnie jakie żeby było w miarę dokładne ze szlakiem lini obronnej B2 w Dąbrowie Górniczej jeśli takiego czegoś niema może ktosby zrobił taka mapke naprawde warto ja sprubuję z kumplem zrobic taką mapkę ze zdjęciami ale wątpie zeby mi lepiej wyszło od kogos co zna historie Dąbrowy popytać się mosna dziadków czy coś.
Awatar użytkownika
battttek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: le_szek » sob sie 08, 2009 23:39

Skład materiałów wybuchowych jest chyba powojenny, okopy linii B2 w okolicach Dąbrowy są ładnie opisane na stronie http://fortyfikacja.pl

W tym lesie między Pogorią I, Antoniowem i DK1 są jeszcze pozostałości bodajże bazy harcerskiej.
Ostatnio zmieniony ndz sie 09, 2009 22:28 przez le_szek, łącznie zmieniany 1 raz
le_szek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: battttek » ndz sie 09, 2009 1:24

Ma ktos informacje o Muzem Historii Ruchu zamkniętym w 1990r przez rade miejska w budynku pkz czy jest na dzień dzisiejszy wejść tam i pooglądać co tam mają czy zamkniete na amen i niewiem poco.
Awatar użytkownika
battttek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Płatek » ndz sie 09, 2009 7:30

Te ''okopy'' przy składzie to po usuwaniu kabli WN
Płatek
Mędrzec archiwista
Mędrzec archiwista

.

Postautor: battttek » ndz sie 09, 2009 22:12

aaaa że niewpadłem na to bo idzie właśnie dołek dość długi od słupa czyli sż szanse że coś tam znajdę ciekawego hehe nawet niemam wykrywacza metali w sumie mogę na ślepo. Czy pomiedzy podlesiem , tysiącleciem a tą wschodnią obwodnicą gop czy jak jesj tam szła linia obronna b2 w tym lesie http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=D% ... =1&scale=3 byłem tam dziś i zadaleko niedoszłem bo same pająki a w spodenkach zaóważyłem tam że jest pełno dołków co kawałek jakby kratery po bombach, czy to jest to oczym myslę? pozatym czy są tam jakieś bunkry? i nadal proszę o jakis plan lini b2 przez dąbrowę G znalazłem juz na pogori ale nadal niemogę znaleźc terenu niżej.Pozatym proszę nie pisać o moich błędach ortograficznych wiem że robie duże ale proszę zignorowac je.
Ostatnio zmieniony ndz sie 09, 2009 22:59 przez battttek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
battttek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: le_szek » ndz sie 09, 2009 22:31

Zrobiłem literówkę w adresie (już poprawiona), mapę i opis masz tu: http://www.fortyfikacja.pl/?a=b2_tg

Przez las na Podlesiu biegła B2, sporo tam kochów i dobrze zachowanych okopów. Dołki, o których piszesz to albo ziemne stanowiska strzeleckie (jeśli łączą się z okopami) albo zapadliska po biedaszybach, któych było tam mnóstwo.
le_szek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

.

Postautor: battttek » ndz sie 09, 2009 23:29

O super, fajne mapki, dzięki czyli muszę szukać po dwóch stronach trasy i w jakiej mw odległości od niej normalnie bym polatał po tym lesie i poszukał ale calutki jest w pajęczynach aż ciężko przejść kawałek a zależy mi na tym bo robię własnej roboty dokładną mapke okolcy z okopami bunkrami budynkami składami wieżami itp. co tylko znajdę. a jeszcze za szkołą nr 11 leży wykopany bunkier czy on był w miejscu gdzie teraz biegnie trasa i czy w ogule było coś koło 11 poza tam 4 bunkrami dokładnie niewiem ile ich było. każda informacja się przyda.
Awatar użytkownika
battttek
Poszukiwacz
Poszukiwacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fortyfikacje i bunkry