Poszukiwania w Chorwacji?!

tam gdzie byliśmy i co zobaczyliśmy

Poszukiwania w Chorwacji?!

Postautor: Tuco » śr kwie 29, 2009 9:23

Witam, jadę w czerwcu z rodzina na wakacje do Chorwacji i zastanawiam się czy nie zabrać ze sobą wykrywacza. Planuje poranne spacerki po plaży może uda się trochę "podreperować" budżet wakacyjny.
Czy ktoś się orientuje czy Chorwackie prawo umożliwia poszukiwania z wykrywaczem i czy nie grozi to jakimiś sankcjami?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tuco
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: IRONMAN888 » śr kwie 29, 2009 11:30

Z tego co się orientuje prawo jest tam tez restrykcyjne co do wykrywek - choć na plażach jest to podobno tolerowane.
Będąć osobiscie w zeszłym roku zaniechałem zabranie wykrywki troszke z innego powodu - do '95 mieli tam wojne domową śladów której pewnie troszkę zobaczysz a tym samym fakt sprawnych urwiłapek ciut nowszej generacji niż znajdowana w PL militarka - samego mnie troszkę te rzymki kusiły ale jedno pierdutnięcie takiej rozrywki 150m od naszej kwatery troszkę ten żal przewiało :wink:
IRONMAN888
Indiana Jones
Indiana Jones

Postautor: Tuco » śr kwie 29, 2009 11:50

Spoko..., spoko, byłem na objazdówce po całej Chorwacji 4 lata temu, widziałem całe opustoszałe i wypalone miast... masakra. Tym razem jednak jedziemy z rocznym synkiem na wyspę RAB. Podobno jedyne miejsce w Chorwacji z piaszczystymi plażami. I właśnie myślałem o pospacerowaniu po plaży nie zamierzam buszować w żadnych podejrzanych miejscach. Nie chciał bym tylko mieć niemilej niespodzianki w postacie mandatu lub "rekwiracji" sprzętu.
Awatar użytkownika
Tuco
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postautor: Skolim1 » śr kwie 29, 2009 19:06

Z tego co mi wiadomo za przewożenie starych monet czy zabytkowych gratów jest tam dość ryzykowne jak znajdą można iść do paki(znam to od osoby co była na wykopaliskach archeo.)a Waidomo jak zobaczą wykrywke mogą przetrzepać furkę.
Skolim1
Odkrywca tajemnic
Odkrywca tajemnic

Postautor: Tuco » śr kwie 29, 2009 22:23

Panowie i Panie raz jeszcze zaznaczam ze jadę z rodzinka i planuje poranne spacerki po plaży z nastawieniem że znajdę coś co poprzedniego dnia plażowicze "zostawili dla mnie";). Nie będę poszukiwać żadnych artefaktów ani zabytkowych przedmiotów. U nas teoretycznie można ale wolno znajdować tylko przedmioty pochodzenia z lat powojennych....!
Awatar użytkownika
Tuco
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Re: Poszukiwania w Chorwacji?!

Postautor: branka » sob cze 10, 2017 16:11

Z pewnością ciekawym miejscem do poszukiwań jest półwysep Prevlaka. Są tam byłe koszary UNFOR-u w której kiedyś stacjonowały również nasze wojska. Można tam spokojnie rozbić namiot na dziko bo to duży obszar pełen zakamarków. Na półwyspie znajdują się również ruiny fortu zbudowanego w czasach wojen napoleońskich przebudowane w 1850 roku przez wojska Austro-Węgierskie. W forcie zachowały się również elementy z wcześniejszych okresów. Na pobliskiej wyspie Mamula znajduje się również twierdza która w czasie II Wojny Światowej służyła Włochom jako więzienie. Na wyspę można dopłynąć łodziami-taksówkami z miejscowości Mirista. Niestety latem jest bardzo zatłoczona. W pobliżu znajduje się wiele nadmorskich jaskiń oświetlonych światłem fluorescencyjnym świecącym poprzez morze - Plava špilja. Tym co z namiotem polecam pole namiotowe RT Veslo. Oczywiście to już Czarnogóra więc nie zapomnijcie o zielonej karcie i dodatkowym ubezpieczeniu http://tueuropa.pl/travel-world.htm . Zwłaszcza że drogi bardzo wąskie a przepaście mało zabezpieczone. Nie trudno o stłuczkę. Warto tez odwiedzić Mauzoleum Niegosza na wysokości 1657 m n.p.m. Prowadzi do niego droga z nadmorskiego Kotoru. W linii prostej to 6 km. Na skróty to zaledwie 40 km przy pochyłości 14 % czas przejazdu około dwu godzin. Jadąc dookoła 80 km to 1 godzina 40 minut.
Obrazek
branka
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Wróć do Podróże Poszukiwaczy