Nowy portal internetowy poświęcony archeologii

Badania i informacje archeologiczne
Awatar użytkownika
kruku
Administrator
Administrator
Posty: 2253
Rejestracja: śr lut 12, 2003 1:00
Kontakt:

Nowy portal internetowy poświęcony archeologii

Post autor: kruku » pn maja 30, 2011 20:14

Archeolog.pl to pierwszy polskojęzyczny edukacyjny serwis poświęcony tematyce archeologii Polski i świata. Celem portalu jest prezentacja oraz popularyzacja wszelkich dziedzin archeologii, promocja polskich naukowców i polskich badań, ułatwianie dostępu do źródeł i informacji, które wcześniej dostępne były jedynie w prasie branżowej.

Portal www.archeolog.pl stworzyli: Bernard Borowy - od dziewięciu lat związany z działaniami biznesowymi w internecie, Łukasz Sobierajski - pasjonat historii i archeologii, którą studiował na Uniwersytecie Warszawskim i studentka czwartego roku Instytutu Archeologii UW ze specjalizacją z Ameryki Środkowej - Katarzyna Schubert.
Z portalem współpracuje wielu absolwentów i doktorantów archeologii, którzy przygotowują materiały udostępniane na stronie.

Jak zapewniają założyciele strony, przykładają szczególną wagę do jej wysokiego poziomu merytorycznego.

"Archeologia jest jedną z niewielu dziedzin nauki, która wzbudza emocje zarówno wśród pasjonatów, jak i adeptów tej sztuki, dlatego nasz serwis jest miejscem spotkań osób zainteresowanych archeologią, a zarazem pożytecznym, rzetelnym i profesjonalnym źródłem informacji dla studentów i archeologów" - deklarują.

Dostęp do naukowych i popularnonaukowych artykułów publikowanych na stronie jest darmowy. Treści podzielono według kilku działów, które można sortować według klucza geograficznego. Redaktorzy proponują wywiady z wybitnymi postaciami polskiej i światowej archeologii, informacje o wszelkich wydarzeniach, wykładach, wystawach i konferencjach naukowych związanych z archeologią. Poruszają również zagadnienia związane z konserwatorstwem i najnowszymi technologiami stosowanymi w tej nauce.

W przyszłości ambicją redaktorów jest stworzenie grupy portali będących platformą archeologii w polskim internecie.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/bsz
kruku
---------------------
Portal Poszukiwania.pl
http://www.poszukiwania.pl

Kochamy Polskie Zabytki
http://www.skarby.pl

ODPOWIEDZ