Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?

Moderator: kruku

Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?

Postautor: Firmanty » pt wrz 14, 2012 15:02

Rosjanie mają kopię bursztynowej komnaty, lecz czy na pewno to kopia? Czy na podstawie skąpej dokumentacji mogliby odtworzyć ją tak szczegółowo? Przeanalizujcie dokładnie zdjęcia orginalnej BK oraz jej kopi które są dostępne w sieci. Jeżeli BK jest orginałem, to dlaczego Rosjanie ukrywają prawdę, jaki mają w tym cel? Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jedna z ciężarówek wiozących BK miała tablice rejestracyjne z numerem WH 35294. Czy po tylu latach dałoby się ustalić właściciela samochodu (oczywiście to wermaht, ale jaki oddział, kto nimi dowodził)? Podobno BK nie była spakowana jeszcze na trzy dni przed ostatecznym zablokowaniem Królewca. Polecam artykuł w czasopiśmie "Nieznany świat" nr 6 z 1997 roku pod tytułem "Przeklęta komnata" na str. 12. Dr Alfred Rohde i jego żona Emma zostali otruci prawdopodobnie cyjankiem potasu przez trzech młodych mężczyzn, który został dodany do kawy lub herbaty. Alfred przewrócił się na stół, a Emma na oparcie krzesła. Wygląda na to że znali swoich zabójców. Czy ktoś może mieć listę znajomych małżeństwa Rohde? Polina Kulżenko była historykiem sztuki, może w jej dokumentach będą szczegóły tej tajemniczej sprawy BK. Aleksander Briusow miał dostać ciekawe informacje od Alfreda Rohde, czy je otrzymał? BK chyba nie była wywieziona z Królewca, tylko przemieszczona z zamku w inne miejsce. Pewnie różnym tajnym służbom zależy na tym, aby prawda na temat BK nigdy nie była ujawniona. W jaki sposób BK musiała być zabezpieczona, żeby przetrwać w doskonałym stanie przez kilkadziesiąt lat? Przydałyby się zeznania świadków, lecz niestety tych jest coraz mniej, nie tylko z przyczyn naturalnych, lub strach zamyka im usta.
Awatar użytkownika
Firmanty
Poszukiwacz
Poszukiwacz

:)

Postautor: Mmonety » wt wrz 18, 2012 23:25

Ciekawy wątek...
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić." Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Mmonety
Redaktor "Nie Do Wiary"
Redaktor "Nie Do Wiary"

Re: Bursztynowa komnata - kopia czy orginał?

Postautor: kort » śr mar 14, 2018 10:15

Ja pochodzę z Pasłęka - miejscowości wskazywanej jako miejsce ukrycia Komnaty. Ale nic pewnego w tej sprawie nie wiadomo...
kort
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Wróć do Forum Ogólne